Big Milk

Dziecięca spontaniczność

Zobacz jak zmieniliśmy największą markę lodów w Polsce.

Punkt wyjścia


Przez jakiś czas największa marka lodów w Polsce poszukiwała swojej drogi, powoli, ale systematycznie tracąc udziały rynkowe. Przed One Eleven postawiono zadanie poszukania szans rozwoju, najlepiej w ramach wcześniej eksplorowanego terytorium marki związanego z nobilitacją prostoty i zwyczajności, czy mlecznością produktu. Marka miała wzbudzać emocje i budować pozafunkcjonalną relację.

Wyzwanie


Kluczowym wyzwaniem była zmiana sposobu myślenia o Big Milku i fundamentalnych założeniach strategicznych. Dotychczasowa strategia nie otwierała możliwości zmiany, co więcej abstrahowała od dziedzictwa marki i charakteru kategorii, która jest skrajnie impulsowa. Potrzebny był wyraźny zwrot.

Rozwiązanie i rezultaty


Dzięki pogłębionej diagnostyce i iteracyjnemu procesowi koncepcyjnemu udało się opracować zupełnie nową strategię pozycjonowania. Big Milk przeszedł gruntowną zmianę. Szeroko rozumiana spontaniczność stała się kluczową ideą organizującą markę w każdym elemencie doświadczenia, od brand design, przez komunikację na portfolio produktowym skończywszy.

Ze względu na wagę tego elementu prace One Eleven zostały rozszerzone o nadzór nad opracowaniem nowego brand i packaging design’u.

Badanie opakowań prowadzono w wirtualnym sklepie

Big Milk

Jako klient czułem, że proces był doskonale przeprowadzony i dało mi to poczucie dużego komfortu. Współpraca zdecydowanie o charakterze partnerskim, z dialogiem. Czułem, że agencja jest zaangażowana na 100% i zależy im na projekcie tak samo jak mi.

– Adam Gajczewski
Marketing Manager, Big Milk, Unilever

Big Milk

Credits:

Klient: Unilever
Diagnostyka: O11E
Strategia: O11E

Design:
Planning: O11E
Brand design: BNA
Komunikacja: Agencja 2012